fbpx

aprill 2018

26apr09:0010:30NJORD’i hommikuseminar: Loomevargus ja plagiaatKuidas enda loomingut kaitsta ja teiste teostest "turvaliselt" inspiratsiooni ammutada?

Kirjeldus

Disaini, meedia ja reklaamimaastikul on vägagi tavaline, et loometöö käigus saadakse inspiratsiooni kellegi teise loomingust või kopeeritakse meelepärase disaineri tööd. Praktika näitab, et liigagi tihti kasutatakse sellist tööd ilma, et keegi kontrolliks, kas nendele kehtib autoriõigus. Olgu tegu siis Supermani logoga reklaamklipis, kuninganna fotoga uudiskirjas, Pipi Pikksukk näitemänguga jõulupeol või Arvo Pärdi heliteosega video taustal  – kui nende puhul ei arvestata autoriõigustega, ega maksta õiguste omanikule autoritasusid, võib see endaga hõlpsalt kaasa tuua mahuka kohtuvaidluse. Seetõttu on oluline eelnevalt täpsustada, kellele kuuluvad autoriõigused (nii varalised kui moraalsed) ning mis kujul võib teise kunstniku loomingut kasutada.
 
26. aprillil tähistatakse ülemaailmselt intellektuaalomandipäeva ning sel puhul kutsub Advokaadibüroo NJORD hommikuseminarile, et arutleda loomevarguse ja plagiaadi teemadel ja leida vastused enamlevinud küsimustele:
 

  • Tootearendus ja disain – kuidas luua tootedisaini, mis ei rikuks kellegi õigusi?
  • Kuidas sõlmida lepinguid selliselt, et keegi hiljem sinu loomingut ei kuritarvitaks ning millised  on põhilised lepingu punktid, mis võiksid olla kajastatud?

Koht:
NJORD Advokaadibüroo
Veerenni 24, D-sissepääs, Tallinn

Aeg:
Neljapäev, 26. aprill 2018.

8.45–9.00 saabumine
9.00–10.30 seminar

Osalemine:
Seminar on tasuta ning seminari juurde pakume hommikukohvi ja suupisteid.
Registreerimine hiljemalt 20. aprilliks 2018 aadressil seminar@njordlaw.ee.

Vaata ka Facebookist

Aeg

(Neljapäev) 09:00 - 10:30

Toimumiskoht

NJORD Advokaadibüroo

Veerenni 24-D, Tallinn

Täiendav info ja registreerimine

NJORD AdvokaadibürooE-mail: seminar@njordlaw.ee

X