fbpx

mai 2019

31mai09:3014:30Kohus, vahekohus, poolte kokkulepeUUS seminar-töötuba

Kirjeldus

See on üks moodul väliskaubanduskaasuste seminar-töötubade sarjast. Samas on see moodul iseseisev tervik, milles võib osaleda kogu sarjas osalemata

Kommertsvaidlused on kerged tekkima. Ikka juhtub, et tehingu täitmisel midagi läheb teisiti kui tehingu poolel oli õigus oodata. Vaidluste tekkeks on seda suurem tõenäosus, mida kehvem on sõlmitud leping ja mida väiksem on poolte tahe lepingut korrektselt täita.

Eelnevatel moodulitel on defineeritud: hea leping on selge, arusaadav, pooltele siduv ning pigem lühike kui pikk. Kui pooled on koostanud hea lepingu, siis reeglina on arusaamatusi vähem ja mis kõige olulisem: need lahendatakse pooltevahelise kokkuleppega, mis tegelikult on parim viis vaidluste lahendamiseks.
Kui pooltevahelist kokkulepet ei saavutata minnakse kohtusse, mis tihti on halvim viis tekkinud kommertsvaidluste lahendamiseks. Kahjuks tihti ei teata, et kommertsvaidluste lahendamiseks on paremaid võimalusi, kui hariliku kohtu jurisdiktsioon. Selleks on eelkõige vahekohtumenetlus, aga ka rida alternatiivseid meetodeid.

Kommertsvaidlused pakuvad arvukalt juhtumeid, millest õppida, lahendades kaasusi seminar-töötoa vormis ehk õppida teiste vigadest!

Sihtgrupp

Väliskaubanduse osalised: eksportöörid, importöörid, logistikud, ekspedeerijad, juristid, ostu- ja müügijuhid, finantsistid.

Eesmärk

Anda osavõtjatele ülevaade kommerstsvaidluste lahendamise heast tavast ning teha soovitusi selle järgimiseks lepingute koostamisel.

Koolituse sisu

  • Testülesande lahendamine
  • Õpetlik avakaasus
  • Ülevaade kommersvaidluste lahendamise viisidest.ICC Rahvusvaheline Arbitraaž (Vahekohus) ja selle teenused vaidluste lahendamisel
  • Vahekohtu menetlus, selle head ja vead
  • Kokkuvõtted

Õppetöö vorm/meetod

Seminar-töötuba praktiliste kaasuste lahendamisega vaheldumisi interaktiivse loenguga. Rühmatöö ja arutelud.

Koolitaja

Tiit Tammemägi, Ph.D, ICC Eesti volikogu esimees, ICC kommertsõiguse ja -praktika komisjoni liige, Incoterms 1990, 2000 ja 2010 eestindaja

Hinnad

  • Tavahind 170 EUR + km
  • ICC Eesti liikmetele hind 145 EUR + km
  • ICC Eesti kuldliikmetele soodushind 120 EUR + km

Koolitus toimub koostöös ICC Eesti asutajaliikme koolitusfirma EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS.

Aeg

(Reede) 09:30 - 14:30

Toimumiskoht

ICC Eesti asukoht Tammsaare Ärikeskuses Krõõda torni II korrusel

A.H. Tammsaare tee 47

Täiendav info ja registreerimine

Rahvusvaheline Kaubanduskoda - ICC EestiE-mail: icc@icc-estonia.ee; Tel: +372 684 1070 A.H. Tammsaare tee 47

X