fbpx

november 2017

22nov17:45Kella Kuue Klubis Kaire Uusen

Kirjeldus

Novembrikuu Kella Kuue Klubi külalisesineja on Postimehe kolumnist Kaire Uusen.

Kaire Uusen on oma põneva elukutse kohta tabavalt öelnud:

„Ajakirjanduses töötamine on kui maratonijooks sprindi tempos. See kurnab ja väsitab, aga ka karastab. Mis on aga kõige tähtsam – üks päev ajakirjanduses võib pakkuda nii võimsaid emotsioone, mida mujal ei koge isegi viie aastaga.

Kirjutamisest kui tööst unistasin juba lapsena, aga ajakirjandusse jõudsin alles üsna hilja ehk kolmekümnendates. Selleks ajaks olin üle kümne aasta riigitööl olnud, seaduseelnõusid kirjutanud, Taanis õppinud ja elanud ning ka lektor olnud. Nooruses kuulusid mu ellu hoopis sport, kunst – ja siis üllatuslikult majandusõpingud Tehnikaülikoolis. Olen veendunud, et lihtsam on ajakirjaniku või toimetajana töötada kogenud ja mitmekülgsete huvidega inimesel.

Ettevõtjad küsivad koolitustel või kohtumistel tihti, et kuidas klientide huvi pälvida või kuidas meedias silma paista.

Vastan alati, et huvitava artikli, müügikirja või infomaterjali kirjutamiseks on olemas kindlad reeglid ja mõned salanipid. Kui need selgeks saate ja tunnete oma sihtgruppi, on tähelepanu ja huvi garanteeritud.“

 

Kaire Uusen (MA) on lõpetanud TTÜ, töötanud meediavaldkonnas 14 aastat, sh ajakirjaniku ja toimetajana ajalehes Postimees ja selle online-portaalides, Äripäeva kontsernis erialaajakirjade vanemtoimetaja-projektijuhina ja ajakirja Mari tegevtoimetajana.

Alates 2015. aastast teeb ta koostööd erinevate meediaväljaannetega ja korraldab kirjutamise koolitusi.

Enne meediasse tulekut töötas Kaire Uusen aastaid riigisektoris palgakorralduse spetsialistina ja oli Mainori Kõrgkooli külalislektor. Ta on teinud PR- ja turundustööd, korraldanud kultuuriüritusi, sh Taani päeva Roosta puhkekülas nii 2013 kui ka 2014. Vabal ajal matkab looduses ja tegutseb hobigiidina.

Loe, kuidas Kaire Uusen on oma artiklites ausalt ja värvikalt kirjeldanud eestlasi nii meie endi kui ka välismaalaste silme läbi. Neid lugedes saab kiirelt selgeks arusaam, et eks maailmaparandamine algab ikka meist endist.

Aeg

(Kolmapäev) 17:45

Toimumiskoht

Fahle restoran

Tartu maantee 84a

Täiendav info ja registreerimine

Rahvusvaheline Kaubanduskoda - ICC EestiE-mail: icc@icc-estonia.ee; Tel: +372 684 1070 A.H. Tammsaare tee 47

X