fbpx

juuni 2024

10juuni17:4520:00Juunikuu ÕhtuklubiJaan Aru

Kirjeldus

Juunikuu Õhtuklubis räägime inimarust ja tehisarust. Külalisesinejaks oleme kutsunud Tartu Ülikooli arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessori Jaan Aru. 

Seekordse Õhtuklubi teemaks on: Millist tehnoloogiat vajab inimaru?

Uute tehnoloogiate ja AI (tehisaru) tööriistade areng ja kasutamine kasvab tohutu kiirusega. Mida need tehnoloogiad endast kujutavad, kuidas teadlikult neid kasutada ja millist mõju omavad need meie enda arule, mõtlemisele ja motivatsioonile?

Jaan Aru on tunnustatud Eesti ajuteadlane. Oma tööga püüab ta luua silda teaduse ja laiema avalikkuse vahel. Ta on spetsialiseerunud teadvuse, tehisintellekti, unenägude ja õppimise neuroteaduslikele aspektidele.

Ta on kaitsnud doktorikraadi Max Plancki Aju-uuringute Instituudis. Jaan Aru on avaldanud üle 50 teadusartikli ja kaks populaarteaduslikku raamatut ning on pälvinud mitmeid auhindu teaduskommunikatsiooni eest. Teaduspreemiatest on ta pälvinud Barbara Wengeleri auhinna, Marie Skłodowska Curie stipendiumi kui ka Vabariigi Presidendi kultuurirahastu poolt antava noore teadlase preemia.

Lisaks on ta aktiivne teaduse populariseerija, esinedes sageli loengutel ja kirjutades arvamusartikleid hariduse, tehnoloogia mõju ja tehisintellekti eetika teemadel. 

Jaan Aru Eesti Teadusinfosüsteemis

ICC Eesti Õhtuklubi on pika traditsiooniga sügistalvine üritus. Iga kuu kolmandal kolmapäeval kogunetakse, et kohtuda huvitava esinejaga ja kuulata-arutada aktuaalseid teemasid ning süüa kerge õhtusöök. Külalisesinejate nimekiri on olnud esinduslik. Presidendid Meri ja Ilves, peapiiskop Viilma, Teaduste Akadeemia president Soomere, suursaadikud, tuntud kultuuritegelased jne.

Möödunud aastal käisid Õhtuklubis ettevõtja Indrek Neivelt, erakond Isamaa esimees Urmas Reinsalu, Rail Baltic Estonia juht Anvar Salomets, Eesti Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas, Eesti Konjunktuuriinstituudi juht Peeter Raudsepp, ettevõttekülastused toimusid BLRT Grupis ja NPM Silmetis. Jõulukuu Õhtuklubis esines Eesti Rooma-Katoliku Kiriku piiskop, Tema Ekstsellents piiskop Philippe Jean-Charles Jourdan.

Õhtuklubi toimub esmaspäeval, 10. juunil. Meriton spaa- ja konverentsihotellis Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4.
Kogunetakse kell 17:45.

Osavõtutasu:

Tavahind 65€ + km, ICC Eesti liikmele 50€, ICC Eesti kuldliikmele 45€

Registreerimine ja täpsem info:

icc@icc-estonia.ee

Või registreerimisvormil siin

Aeg

(Esmaspäev) 17:45 - 20:00

X