fbpx

detsember 2017

20dets17:0020:00Jõulukuu Kella Kuue Klubi Pirita kloostrisKülalisesineja Eesti Kirikute Nõukogu asepresident Meego Remmel

Kirjeldus

Jätkates jõulukuu Kella Kuue Klubi pühalikku traditsiooni, vestleme seegi kord teoloogilistel teemadel. Klubiõhtut alustame missaga kloostri kirikus ning pärast kloostri tutvustust võtame istet nunnade serveeritud õhtusöögilauas.

Detsembrikuu klubi külalisesineja on Eesti Kirikute Nõukogu asepresident filosoofiadoktor Meego Remmel.

Meego Remmel on eesti vaimulik, eetika õppejõud, pastoraalnõustaja ja koolitaja. Ta on lõpetanud 1989. aastal Tartu Ülikooli surdopedagoogika ning eesti keele ja kirjanduse pedagoogika alal. Ta on praktilise teoloogia magister (1995, Cincinnati Bible Seminary Master of Arts) ning kristliku eetika magister (2000, TCM International Institute, Austria, Master of Divinity). Meego Remmel on filosoofiadoktor kristliku vooruseetika alal (2011, University of Wales PhD).

Aastatel 2002–2006 oli ta Kõrgema Usuteadusliku Seminari rektor, 2008–2016 Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu (EEKBKL) president ning 2001–2016 Tartu Salemi Baptistikoguduse vanempastor.

Meego Remmel on Eesti Kirikute Nõukogu asepresident ja eetika konsultant ning 3D koguduse vanem ja koolituspastor. Ta on Eesti EKB Koguduste Liidu vanematekogu ja ordineerimiskomisjoni, Eesti Evangeelse Alliansi eestseisuse ja toimkondade, Euroopa Kirikute Konverentsi bioeetika toimkonna, Euroopa Protestantlike Kirikute Ühenduse eetika ekspertgrupi ja Eesti Bioeetika Nõukogu liige, samuti mitme Eesti ja rahvusvahelise kõrgkooli eetika lektor.

Pirita kloostris võõrustavad meid Ema Vimala ning Lagle Parek.

Ema Vimala (sündinud Bindu Kuriakose) on Pirita kloostri ülem alates selle aasta märtsikuust. Ta on sündinud Indias ning tuli Eestisse Itaalia ja Inglismaa kaudu. Vimala on olnud Eestis juba 17 aastat. Ta oskab eesti keelt ning peab Eestit suisa oma teiseks kodumaaks. Ema Vimala kutsumusest ja selle leidmisest saab lugeda SIIN. Loe 2005. aastal Eesti Ekspressis ilmunud artiklit Ema Vimalast (tollal Õde Vimala) SIIT.

Lagle Parek on Pirita kloostris elanud ja töötanud juba 16 aastat. Teda nimetatakse birgitiini ordu esimeseks sõbraks Eestis. Pirita kloostriga on ta seotud selle taastamisest peale, olles kloostri majutusettevõtte koordineerija.

Aastatel 1992–1993 oli Lagle Parek Eesti Vabariigi siseminister Mart Laari esimeses valitsuses. Lagle Parek kuulub Isamaa ja Res Publica Liitu. Ta on aastast 1997 heategevusühingu Caritas Eesti MTÜ asutajaid, selle juhatuse liige ja tegevjuht.

KAVA

17:00 Missa kloostri kirikus

17:45 Ema Vimala ja Lagle Parek tutvustavad kloostri teenuseid

18:00 Istume lauda, ajame klubijuttu ja naudime nunnade serveeritud õhtusööki

 

Jõulukuu klubiõhtu toimub kolmapäeval, 20. detsembril algusega kell 17.00. Toimumise koht on Pirita klooster, aadressil Merivälja tee 18.

Lisainfo ja registreerimine: e-posti aadressil icc@icc-estonia.ee või telefonil +372 684 1252

Aeg

(Kolmapäev) 17:00 - 20:00

Toimumiskoht

Pirita klooster

Merivälja tee 18

Täiendav info ja registreerimine

Rahvusvaheline Kaubanduskoda - ICC EestiE-mail: icc@icc-estonia.ee; Tel: +372 684 1070 A.H. Tammsaare tee 47

X