fbpx

detsember 2023

12dets17:4520:00Detsembrikuu ÕhtuklubiIsa Philippe

Kirjeldus

Jõulukuu Õhtuklubid on meil olnud erilised ning traditsiooniliselt oleme need veetnud pühalikus vaimus.

Kui eelmisel aastal külastasime Ukraina Kreeka-Katoliku Kirikut Eestis, siis sellel detsembrikuul tuleb Õhtuklubisse Eesti Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan.

Philippe Jean-Charles Jourdan (sündinud 30. augustil 1960 Daxis Prantsusmaal) on 23. märtsist 2005 katoliku kiriku apostellik administraator Eestis.

Philippe Jourdan kuulub alates 1980. aastast Opus Dei personaalprelatuuri. Ta ordineeriti 20. augustil 1988 preestriks, mille järel ta liitus Preestrite Püha Risti ühinguga.

Aastal 1996 tuli Philippe Jourdan Eestisse ja sai 2005. aastal Eesti kodakondsuse. Ta ordineeriti piiskopiks 10. septembril 2005 Tallinnas Oleviste kirikus, pühitsemise viis läbi peapiiskop Peter Stephan Zurbriggen, kohal viibisid kardinal Jānis Pujāts, peapiiskop Tadeusz Kondrusiewicz ja Opus Dei prelaat Javier Echevarría. 

23. juunil 2006 kohtus piiskop Philippe Jourdan Vatikanis paavst Benedictus XVI-ga ja 11. juunil 2015 paavst Franciscusega.

Philippe Jourdan on aktiivselt panustanud Eesti ühiskonna arengusse ning tema teenistust on märgatud ja tunnustatud. Oma teenistuse eest on ta pälvinud mitmeid tunnustusi, sealhulgas Valgetähe III klassi teenetemärgi, Tallinna Toomkoguduse Maarja medali ja Auleegioni ordeni rüütli klassis. 

Philippe Jourdan valdab eesti, hispaania, inglise, itaalia, prantsuse, saksa ja vene keelt.

ICC Eesti Õhtuklubi on pika traditsiooniga sügistalvine üritus. Iga kuu kolmandal kolmapäeval kogunetakse, et kohtuda huvitava esinejaga ja kuulata-arutada aktuaalseid teemasid ning süüa kerge õhtusöök. Külalisesinejate nimekiri on olnud esinduslik. Presidendid Meri ja Ilves, peapiiskop Viilma, Teaduste Akadeemia president Soomere, suursaadikud, tuntud kultuuritegelased jne.

Möödunud aastal käisid Õhtuklubis kirjandusteadlane ja semiootik Mihhail Lotman, Rahvusvaheliste Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu, Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem, poliitika- ja majandusekspert Raivo Vare. Jõulukuu Õhtuklubi pidasime Ukraina Kreeka-Katolikus Kirikus.

Õhtuklubi toimub teisipäeval 12. detsembrill. Meriton spaa- ja konverentsihotellis Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4.
Koguneme kell 17:45, lauda istume ja avame ürituse kell 18:00.

Osavõtutasu:

Tavahind 60€ + km, ICC Eesti liikmele 45€, ICC Eesti kuldliikmele 40€

Registreerimine ja täpsem info: icc@icc-estonia.ee

Või registreerimisvormil siin

Aeg

(Teisipäev) 17:45 - 20:00

X