fbpx

mai 2022

05mai10:0011:00Arbitraaž erinevates institutsioonidesArbitraaži tutvustav sari

Kirjeldus

Ühissarja lõpetab 05.05.2022 toimuv arutelu teemal „Arbitraaž erinevates institutsioonides: ICC, EKTK jt“. Saates vahetavad vahekohtumenetluses kogenud vandeadvokaadid Pirkka-Marja Põldvere (LEADELL Pilv) ja Triinu Hiob (NJORD) mõtteid erinevate rahvusvaheliselt tunnustatud vahekohtumenetluse institutsioonide sarnasuste ja erisuste üle. Ennekõike keskendutakse ICC reeglite alusel läbiviidavale vahekohtumenetlusele ja Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja Arbitraažikohtu menetlustele ja arutatakse, millal üht või teist lahendust kasutada. Saate pikkuseks on planeeritud 60 minutit. Sarja eelmist seminari (Kuidas tekib vahekohtu otsus ja kuidas seda vaidlustada saab?“) saab järelvaadata siin

 

 

Pirkka-Marja Põldvere on üks Eesti parimaid vahekohtumenetluse spetsialiste, osaledes vahekohtumenetlustes nii poole esindaja kui vahekohtunikuna. Teda on nimetatud vahekohtunikuks EKTK, SCC, FAI ja Taani Vahekohtumenetluse Instituudi menetlustes. Ta loeb regulaarselt vahekohtumenetlusealaseid loenguid, kirjutab artikleid ning osaleb aktiivselt vahekohtumenetlust puudutavas õigusloomes. Pirkka-Marja Põldvere on EKTK Arbitraažikohtu nõukogu aseesimees. Eesti Vabariik on ta nimetanud Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse (International Centre for Settlement of Investment Disputes – ICSID) vahekohtunike paneeli liikmeks (2017-2023). Alates Detsembrist 2021 on ta ka ICC Arbitraažikomisjoni liige. Samuti on ta sageli esinenud ja avaldanud artikleid äriõigusega seotud teemadel. Rahvusvahelise advokaate hindava väljaande Chambers Global 2022 kohaselt kirjeldatakse tema vahekohtumenetluse alaseid teadmisi kui „parim kombinatsioon akadeemislistest teadmistest ja praktilisest kogemusest“. Pirkka-Marja Põldvere on Eesti Advokatuuri äriõiguse komisjoni liige.

https://leadell.ee/attorneys/pirkka-marja-poldvere

 

 

Triinu Hiob on rahvusvaheliselt tunnustatud üks Eesti parimaid arbitraažialaseid spetsialiste. Ta on tegutsenud vahekohtunikuna Rahvusvahelise Kaubanduskoja ICC, Soome FAI ja EKTK vahekohtureeglite alusel ning alates 2018. aasta juulist on ta  ICC rahvusvahelise vahekohtu liige. Eesti riik on nimetanud Triinu Hiobi Haagis asuva Alalise Vahekohtu ja investeeringukaitsevaidlustele keskenduva ICSID vahekohtu liikmeks. Triinu viib läbi lepitusmenetlusi Eesti Kindlustusseltside Liidu kindlustuslepitusorgani lepitajana ja on ühtlasi kantud kindlustuse vahekohtunike nimekirja. Ta on viinud läbi loenguid ja seminare Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas ning osalenud bakalaureuse- ja magistritööde kaitsmiskomisjonide töös. Triinu Hiob on Eesti Advokatuuri liige, olles ka advokatuuri kutsesobivuskomisjoni liige.

https://www.njordlaw.com/et/triinu-hiob

 

Hind:

Kõigile osalejatele tasuta

Toimumisaeg:

05.05.2022, kell 10:00

Täpsem info:

icc@icc-estonia.ee

Registreerumine:

Registreerimisvormil

Aeg

(Neljapäev) 10:00 - 11:00

Täiendav info ja registreerimine

Rahvusvaheline Kaubanduskoda - ICC EestiE-mail: icc@icc-estonia.ee; Tel: +372 684 1070 A.H. Tammsaare tee 47

X