fbpx

mai 2024

22mai08:3016:30EMI EWT Koolitus: Tugevama argumendi võim. Ivo Rull!Kommunikatsioonioskusi vajab iga juht, eriti aga uuendusmeelne juht

Kirjeldus

Eesmärk:

Anda osalejatele teadmisi ning praktilisi soovitusi nii ametialases suhtluses kui avalikes esinemistes oma seisukohtade selgeks formuleerimiseks, mõjusate argumentide esitamiseks ning erinevate seisukohtade üle ratsionaalseks debateerimiseks.

Sihtrühm:

Organisatsioonide juhid ja kõneisikud.

Õpitulemid

  • Koolituse läbinud oskavad oma argumente ratsionaalselt üles ehitada ning vajalikus emotsionaalsuses erinevate sihtrühmade eripära arvestades esitada.
  • Nad on võimelised oma argumente debattides oponentidega veenvalt ja mõjusalt esitama.
  • Ühtlasi on koolituse läbinud kursis meediaintervjuu vormis oma argumentide ning neid toetavate näidete esitamisega ajalisi piiranguid ning meediakanali spetsiifikat arvestades.

Koolituse täies mahus läbinutele väljastame tunnistuse.

Metoodika:

  • Loengud
  • Diskussioonid ja arutelud
  • Õppeintervjuud
  • Praktilised harjutused

Teemad ja ajakava

8.30 – 9.00 Hommikukohv
9.00 – 10.00 Kuidas seisukohti mõjusalt sõnastada ning näitlikustada
Kuidas selekteerida välja tugevamad argumendid ning milliste retoorikavõtete abil nende mõju suurendada. Näitlikustamine. Enamlevinud demagoogiavõtted ja nende tõrjumine.

 10.00 – 10.45 Kuidas veenda kolleege ning oponente
Kuidas diskussiooniks valmistuda? Erinevate auditooriumite ootused ja suhtumised. Kuidas end väitluses kehtestada? Kuidas sõnumit rõhutada ja efektselt auditooriumi hoiakutele mängida? Negatiivsete reaktsioonide vältimine.

10.45 – 11.00 Kohvipaus

11.00 – 12.30 Kuidas asju avalikkusele selgitada
Kuidas jõuda oma teemadega peavoolu meediasse? Intervjuu telefoni teel. Tele- ja raadiointervjuude spetsiifika. Sotsiaalmeedia võimalused ja ohud.

12.30 – 13.30 Lõuna

13.30 – 14.30 Õppeintervjuude läbiviimine
Koolitusel osalejatega tehakse 5-minutilised õppeintervjuud nende tööga seotud teemadel. Õppeintervjuu salvestatakse diktofoniga ja see imiteerib reaalset raadiointervjuud.

14.30 – 15.30 Õppeintervjuude analüüs
Õppeintervjuude läbikuulamine ning nende koolitaja poolne analüüs. Diskussioon.

15.30 Osalejatele tunnistuste kätteandmine.

Koolituse maksumus:

220€ + km

Hind katab: koolituse, koolitusmaterjalid, kohvipausi ja lõuna

Koolitaja:

Ivo Rull, kommunikatsioonikorüfee. Ivo on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse osakonna (MBA, 1991) ning töötanud ajakirjanikuna paljudes meediakanalites (Eesti Ekspress, Sirp, Pikker, Postimees) ja  teinud kaastööd mitmetele meediakanalitele.

Ivo Rull on juhtinud mitmeid kommunikatsioonikampaaniad nii avalikus sektoris kui poliitikas. 

Ivo Rull viinud läbi üle poole tuhande erinevat avaliku esinemise, debateerimise, intervjueerimistehnika, turundus- ja PR-kommunikatsiooni ning meediaga suhtlemise koolituse. Valikkursusi suhtekorraldusest ning meediasuhtlusest on Ivo Rull lugenud Tartu Ülikoolis, EBSis, Tallinna Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis ja Sisekaitseakadeemias.

 

TÄIENDAV INFO

ICC Eesti, Tammsaare tee 47
Telefon: 641252
e-post: icc@icc-estonia.ee

Registreerimine

Registreerimisvormil või
E-posti teel: icc@icc-estonia.ee
Lisainfo telefonil +372 684 070

Aeg

(Kolmapäev) 08:30 - 16:30

Toimumiskoht

Veebinar

Täiendav info ja registreerimine

Rahvusvaheline Kaubanduskoda – ICC Eesti koostöös asutajaliikme EMI EWT-gaE-mail: icc@icc-estonia.ee; Tel: +372 684 1252

X