Kella Kuue Klubis André Karpištšenko!
.
Maikuu ja ühtlasi hooaja viimase Kella Kuue Klubi külaliseks oli Eesti üks viljakamaid start-up’i-mehi, Planet OS-i kaasasutaja ja nõunik André Karpištšenko. Õhtusöögil kuulati lugusid André põnevatest ettevõtmistest ning sellest, kust tulevad ideed idufirmade loomiseks.
Et André meelest oli huvitavam rääkida tema kõige värskematest tegemistest, saadi tema Skype’is tehtud saavutuste kohta õige vähe teada. Nii toimuski klubiõhtu Planet OS-i tutvustamise valguses. Nimelt on André Planet OS-i kaasasutajana juhtinud toote esimese versiooni arendust, mis on tänaseks leidnud kasutust õli- ja gaasisektoris. Praegu on Andrél ettevõttes kanda nõunikuroll.
Planet OS on tervet planeeti kattev operatsioonisüsteem, mis aitab ettevõtetel koondada ja analüüsida kõiki andmeid, mida väliskeskkondades asuvad seadmed igapäevaselt koguvad. Veelgi lihtsamalt võib öelda, et firma ülesandeks on reaalajas andmete visualiseerimine. Kui Planet OS on kosmosest tuleva informatsioon ära töödelnud ja kasutajasõbralikuks muutnud, on ettevõtetel võimalik teha kiiremaid juhtimisotsuseid.
Eriti oluline on selline lahendus firmadele, kelle varad on laiali üle maailma. Meeletus koguses informatsiooni koondava start-up’i eesmärk on pakkuda teenuseid laiemale tootmisharude rühmale. Nende klientideks on ilmastiku-, energia-, transpordi-, linnaplaneerimise ja põllumajandusega tegelevad ettevõtted ja asutused, kes püüavad toime tulla andmetega, mida miljonid andurid üle terve planeedi koguvad.
Selle kosmilise ja hoomamatuid andmeid koondava operatsioonisüsteemi abil vaadati klubiõhtul, mis toimub maailmamerel ka Tallinna ümbruses. Esmapilgul võib tunduda uskumatuna, kuid tänaseks on Planet OS-iga liitunud 35 rahvusvahelist organisatsiooni ja üle 40 000 andmekogumi. Niisiis oli ekraanil olev pilt Läänemerel toimuvastki üsna tihe.
Ettevõtte rahastajateks on olnud näiteks USA strateegiline investor Intertrust Technologies ja Hollandi elektroonikatootja Philips, aga ka niinimetatud äriinglid. Küsimusele, kust tulevad ideed start-up’ide loomiseks, vastas André humoorikalt ja tänapäevasele inimesele omaselt – häid ideid leiab ikka internetist. Planet OS-i loomine aga ei olnud kindlasti juhuslik, vaid pika ja kaalutletud töö tulemus.
Huvitavale ja innustavale õhtusöögile André Karpištšenkoga, mis toimus ajaloolise hõnguga Neitsitorni Muuseumkohvikus, oli kogunenud 19 inimest. Tulijaid oli nii Tallinnast, Tartust, Viljandist kui ka Järvamaalt. Järgmine Kella Kuue Klubi toimub juba septembrikuus!
.
.